Варикозне розширення вен при вагітності

варикоз при беременности

Варикозне розширення вен (варикоз) — це необоротне і стійке їх розширення, яке виникає в результаті ослаблення або патологічних змін стінок і клапанів вен. Від цього захворювання страждають лише жінки. Варикоз може бути як вродженим (передається у спадок), так і набутим. Особливо часто варикозне розширення вен починає прогресувати під час вагітності.

Причини розвитку варикозного розширення вен під час вагітності

 • Порушення відтоку крові від нижніх кінцівок до черевної порожнини. Це відбувається через тиск розширеної матки на нижню порожнисту вену, яка збирає кров від нижньої частини тулуба і передає її наверх.
 • Венозний застій. Під час вагітності кров стає більш вʼязкою, тече повільніше, що сприяє утворенню застою.
 • Тиск на ноги через збільшення маси тіла. За вагітність деякі жінки примудряються набрати понад 40 кілограм зайвої ваги, що, природно, не може не позначитися на її тілі і венах. Існує багато корисних порад для вагітних, дотримання яких допомагає зберегти фігуру, уникнути розтяжок і появи целюліту.

Поради що до успішної процедури інсемінації з допомогою ЕКЗ

Симптоми варикозного розширення вен

Якщо у жінки є спадкова схильність до варикозу, то їй весь час слід бути напоготові і уважно ставитися до будь-яких ознак розвитку цього захворювання. Як правило, все починається з невинною «сіточки» з кровʼяних судин. Далі зʼявляється опуклість вен, яка, однак, може проходити після нічного сну або тривалого відпочинку. Якщо в цей період не вжити жодних заходів, то наступний етап — запалення вен, необоротне зміна їх стінок, утворення тромбів або вузликів. На останній стадії варикозного розширення вен це захворювання приносить багато болю і дискомфорту.

Лікування варикозного розширення вен

лечение варикоза у беременных

На самих ранніх стадіях захворювання жінці можуть запропонувати зробити склеротерапію: в порожнину вени вводиться хімічна речовина, яка звужує стінки вен, робить їх еластичними. На більш пізніх термінах лікування проводиться тільки за допомогою хірургічного втручання.

Однак, всі ці методи не підходять вагітним жінкам. Використовувати мазі і крему від розширення вен можна теж тільки з дозволу лікаря, так як вони можуть містити речовини, які не узгоджуються з вагітністю.

Чи можна пити каву під час вагітності?

З 20-го тижня лікар рекомендує носити майбутній мамі бандаж, а також спеціальні колготки від венозного розширення вен. Слід зазначити, що бандаж, як і колготки, необхідно купувати в інтернет аптеці DS або будь-який інший якій ви довіряєте, правильно підібравши розмір. Антиварикозні колготки одягаються в положенні лежачи, злегка піднявши ноги вгору. Існує 4 класу тиску (компресії):

 1. 18-21 мм. рт. ст.
 2. 23-32 мм. рт. ст.
 3. 33-48 мм. рт. ст.
 4. більше 49 мм. рт. ст.

Два останні класу рекомендується використовувати тільки на останніх стадіях захворювання або в особливо важких випадках, під час вагітності досить купувати колготки 1-2 класу.

 1. Також добре допомагає при варикозному розширенні вен гімнастика для вагітних, відвідування басейну. Фізичне навантаження прискорює кровообіг, сприяє відтоку крові.
 2. Кілька разів в день необхідно відпочивати, піднявши ноги вгору або підклавши під них подушку. Не можна сидіти в позі, закинувши ногу за ногу.

отдых для ног во время варикоза беременных

 • Не можна при варикозному розширенні вен відвідувати сауну або перегрівати ноги.
 • Уникайте також взуття на підборах.
 • Використовуйте крему для вагітних з серії «Для зняття втоми ніг», це допоможе зменшити набряклість, зміцнити стінки поверхневих вен, прибрати лопнуті судини і т.п.

Топ-10 страв корейської кухні для вагітних