Торгівля Bitcoin-ф'ючерсами

Біткоін-ф'ючерси відстежують динаміку курсу на найбільшу цифрову монету у світі – Bitcoin. Такий інструмент дозволяє торгувати коіном, не купляючи самої крипти. Як і за класичної варіації цього методу, ф'ючерси біткоін – це контракти на придбання чи продаж активу у майбутньому. Представлені угоди захищають від волатильності та несприятливих змін ціни. Окрім цього, ф'ючерси дають можливість спекулювати на майбутній вартості BTC.

Як торгувати ф'ючерсами

Ф'ючерсні контракти на криптовалюту – ринок, що стрімко розвивається та багато обіцяє, він залучає трильйонні обсяги ліквідності в усьому світі. Перед тим як перейти до зазначеного інструменту, визначте, який ступінь ризику для портфеля вважається прийнятним для вас.

Дохід можливий у тому випадку, якщо трейдер відкрив довгу позицію, а ціна маркування перевищила форвардну на момент настання дати, прописаної в договорі. Якщо термін дії угоди вийшов, а курс позначки нижчий від форвардної вартості, то інвестор втрачає гроші та не отримує прибуток за короткою позицією.

Щоб торгувати біткоін-ф'ючерсами, потрібно створити власний кабінет на сайті криптобіржі. Потім поповніть баланс гаманця та дотримуйтесь простого алгоритму:

  • Активуйте двофакторну автентифікацію. Це дасть змогу переказувати кошти на рахунок.
  • Купуйте ф'ючерсні активи зі списку тих, що підтримує торговий майданчик.
  • Вивчіть список контрактів та купіть відповідний по терміну дії.
  • Визначте комфортний розмір кредитного плеча. За великого показника зростає ймовірність ліквідації позиції навіть за несуттєвого руху ціни.
  • Відкрити позицію щодо Bitcoin можна, вибравши вартість та тип контракту.
  • Після закінчення операції здійснюється продаж або купівля ф'ючерсу.

Враховуйте, що за безстрокових ф'ючерсних контрактів передбачається комісійний збір за операції.

Які бувають комісії при торгівлі ф'ючерсами

Виділяють два основні види:

  1. Комісія мейкера. За неї відповідає інвестор, який утворює угоду. Подібна дія збільшує кількість заявок та активність на майданчику, тому з мейкера стягується невеликий відсоток.
  2. Комісія тейкера. Оплата передбачена з користувача, який забирає ліквідність із ордербука. Тейкерами найчастіше виступають інвестиційні проекти, хедж-фонди, які хочуть заробити на шорт-позиціях.

Для роботи рекомендується розглянути найбільшу у Європі криптобіржу WhiteBIT. Сервіс передбачає комісію тейкера у розмірі 0,035%, мейкера – 0,01%. При цьому кредитне плече можливе до 20х.