Сучасні методи боротьби з безпліддям

сучасні методи боротьби з безпліддям

У сучасному світі у багатьох пар виникає проблеми із зачаттям. Стати батьком буває дуже складно. А деякі так ніколи і не зазнають радості материнства і батьківства. Сьогодні дуже часто зустрічається діагноз безпліддя.

Причому як у жінок так і у чоловіків. Що ж робити якщо не виходить завагітніти? І які вжити заходів, коли поставлений цей страшний діагноз. Для початку варто зрозуміти коли ж можна говорити про безпліддя. Деякі впадають в паніку вже через місяць або два з моменту початку зачаття. А хтось чекає роками, коли ж на нього або її зійде диво. Треба сказати, що в другому випадку диво може так і не відбутися. Багато хто починає нервувати, ставити собі діагнози і намагатися вилікуватися самостійно.

Що таке безпліддя?

Безпліддя діагностується тоді, коли після року регулярних статевих контактів жінка не вагітніє. І навіть це не показник, а всього лише попередній діагноз, який підтверджує або спростовує лікар. У будь-якому випадку потрібно пройти обстеження і вже на підставі результату вибирати тактику лікування.

Поради що до успішної процедури інсемінації з допомогою ЕКЗ

Ніколи не потрібно впадати у відчай. Величезна кількість факторів можуть вплинути на процес запліднення, які зовсім не є причинами безпліддя.

Ряд причин, які можуть ускладнити процес зачаття, але при цьому не можуть бути причиною безпліддя:

 • постійний стрес;
 • недолік або надлишок ваги;
 • рідкісні статеві контакти, так само як і занадто часті теж можуть пригальмувати довгоочікувану вагітність;
 • порушення мікрофлори піхви в процесі використання свічок, тампонів, ароматизованих прокладок і подібних речей.

За статистикою ймовірність вагітності з першого разу у абсолютно здорової людини вкрай мала. Як правило, на це йде близько року.

Методи підвищують шанси на вагітність:

ознаки овуляцяії

 1. Для зачаття необхідна овуляція. Тому її  потрібно відстежувати щомісяця. Також можна з'ясувати регулярна вона чи ні. В це можуть допомогти тести на овуляцію. Статеві контакти повинні доводитися за день чи два до виходу яйцеклітини. Секс у день овуляції зводить можливість зачаття практично до нуля. Адже для того, щоб досягти мети сперматозоїду необхідно від декількох годин до доби. За умови, що сам сперматозоїд досить активний.
 2. Поза в сексі теж важлива. Чим глибше буде проникнення, тим краще.
 3. Дуже сильно знижують шанси зачаття дієти і голодування. Їжа повинна бути різноманітною і корисною для майбутньої матері. Ніяких шкідливих продуктів, алкоголь і сигарети. Краще за кілька місяців до зачаття почати приймати спеціальні комплекси вітамінів.
 4. Контроль ваги. Як маса тіла впливає на зачаття? При нестачі так само як і надлишку ваги у жінки змінюється гормональний фон. Особливо проблеми починаються зі статевими гормонами. Звідси і нерегулярні місячні або взагалі їх відсутність.
 5. Фізичні навантаження корисні для організму, але потрібно знати міру. Плавання, пробіжки, лижні прогулянки зміцнюють організм, насичують кров киснем, покращують всі процеси в організмі.
 6. Геть шкідливі звички.

Якщо ж по закінченню року вагітність так і не наступила за умови дотримання всіх умов, необхідно звернутися до фахівця.

Часті причини безпліддя:

причини безпліддя

 • недоліковані запальні процеси органів малого тазу;
 • запальні і венеричні захворювання сечостатевої системи;
 • гормональні порушення.

Насправді причин набагато більше. Адже кожен конкретний випадок індивідуальний. Причини можуть бути як з боку жінки так і чоловіки.

Якщо завагітніти природнім шляхом не представляється можливим, то вдаються до штучних методів.

Основні методи штучного запліднення:

методи штучного запліднення

 1. Штучна інсемінація це процедура, при якій в матку жінки вводять оброблену сперму за допомогою катетера. Ця процедура вважається найпростішою.
 2. ЕКО і ІКСІ. Це складна процедура, яка полягає в тому, що яйцеклітина і сперматозоїд запліднюються поза тілом жінки, а потім зародок вводиться в тіло матки. Процедура складна не тільки самим процесом, а й подальшим гормональним підтриманням вагітності. Ефективність ЕКЗ при всій цій складності не дуже велика. Менше 40% .І шанси на удачу зменшуються з віком жінки.
 3. Сурогатне Материнство. Коли неможливо виносити дитину можна вдатися до допомоги іншої жінки для виношування малюка. Однак слід зазначити, що з точки зору закону цей спосіб не достатньо опрацьований.

Бути батьком це велике щастя. У сучасному світі є багато способів допомогти безплідним парам випробувати це на собі. Не потрібно впадати у відчай. І щастя не змусить себе чекати.