10 корисних властивостей екстракту валеріанового кореня

Харчові добавки на основі рослинних компонентів є одними з найпопулярніших препаратів, оскільки люди здавна довіряють природі та її цілющим властивостям. Не виключенням є і добавки на основі екстракту валеріанового кореня. Вони добре відомі у всьому світі, а більшість людей хоча б кілька разів на рік вживають їх з різною метою. Сьогодні ми дізнаємось більше про цілющі властивості екстракту валеріанового кореня.

Що треба знати про екстракт?

Екстракт валеріанового кореня є природним препаратом. Корінь рослини здавна використовують в традиційній медицині, а корисні властивості речовини й досі вивчають вчені.

Основна діюча речовина позитивно впливає на нервову систему. Також вона має вплив на рецептори гамма-аміномасляної кислоти. Вона є нейромедіатором, який регулює активність нервової системи. Добавки на основі рослинного компоненту широко використовують як профілактичний засіб для людей різного віку.

10 корисних властивостей екстракту валеріанового кореня

Загалом екстракт валеріанового кореня має чимало переваг, адже він дозволяє вирішувати більшість проблем, пов’язаних з роботою нервової системи. Розглянемо детальніше 10 найпоширеніших проблем, з якими може впоратись така добавка:

 1. Безсоння — корінь валеріани має чудовий снодійний ефект. Саме тому він дозволяє значно покращити якість сну та зменшити час, необхідний для засинання.
 2. Стрес та тривога — валеріана добре відома своїми заспокійливими властивостями, адже вона здатна зняти напругу та заспокоїти нервову систему. Це ідеальний засіб з м’якою дією для зняття відчуття тривоги та стресу. Дуже часто добавку вживають у період сесії, проблем на роботі тощо.
 3. Підвищена нервова збудливість — якщо ви відчуваєте напругу та бажаєте заспокоїти нерви, ви навряд чи знайдете кращий засіб, ніж екстракт валеріанового кореня. Така добавка знімає напругу та зменшує подразливість.
 4. Напруга м’язів — екстракт валеріани має спазмолітичні властивості, саме тому препарат здатний розслабити напружені м’язи, а також зменшити біль, пов’язаний з цією проблемою.
 5. Головний біль — якщо у вас є мігрені або ви часто відчуваєте епізодичний біль, ви можете вживати валеріановий корінь, здатний зменшити неприємні симптоми.
 6. Нервовий розлад — оскільки валеріана має позитивний вплив на нервову систему, вона здатна заспокоювати її, підвищувати настрій, зменшуючи всі негативні прояви.
 7. Передменструальний синдром — кожній жінці добре знайомі неприємні симптоми ПМС на кшталт тривоги, роздратованості, болі у м’язах. Екстракт валеріанового кореню здатний зменшувати симптоми завдяки заспокійливим властивостям.
 8. Симптоми менопаузи — екстракт валеріанового кореню дозволяє зменшити такі неприємні симптоми як підвищена нервозність, потовиділення тощо.
 9. Підвищений артеріальний тиск — екстракт валеріани здатний розширяти судини та знижувати тиск, покращуючи самопочуття.
 10. Болі у шлунку та кишечнику — валеріановий корінь має спазмолітичні властивості, тому вживання препарату дозволяє знизити ризик активних проявів розладів.

Побічні ефекти та протипоказання

Попри те, що екстракт валеріанового кореню вважається безпечним для більшості людей, така харчова добавка може мати й деякі побічні ефекти та протипоказання. Серед них:

 • сонливість та зниження концентрації — саме тому варто уникати виконання потенційно небезпечних завдань та керування автомобілем під час прийому таких БАДів;
 • алергічні реакції — у деяких людей можуть спостерігатись побічні прояви на рослинні компоненти.

Препарати на основі валеріанового кореня не рекомендується вживати жінкам в період вагітності та лактації. Також не слід вживати такі БАДи дітям без попередньої консультації з лікарем. Варто відмовитись від прийому подібних препаратів людям, які мають значні проблеми з печінкою.
Важливо розуміти, що кожен людський організм є індивідуальним, тож і чутливість до провідного компоненту може варіюватися. Тому перед вживанням харчової добавки слід проконсультуватись із лікарем, а потім уважно стежити за реакцією свого організму. Але зазвичай цей засіб організм сприймає дуже добре.