Які є найпоширеніші урологічні проблеми у жінок?

Урологія часто асоціюється з підтримкою чоловічого здоров’я. Проте саме лікар уролог займається рядом захворювань сечовидільної системи й у жінок. Серед основних захворювань сечовивідної системи у жінок варто виділити запальні процеси сечового міхура, такі як цистит. Він характеризується гострим болем при сечовиділенні та потребою у частому ходінні до туалету.

Якщо жінку турбують урологічні захворювання, неприємні симптоми яких створюють великий дискомфорт в повсякденному житті, варто звернутися до уролога, щоб розпочати лікування та не загострювати проблему. Приватний медичний центр в Івано-Франківську Мед-Атлант пропонує послуги уролога для чоловіків та жінок https://med-atlant.if.ua/mu-likyemo/urologiya, серед яких проведення консультації, забір аналізів, призначення схеми лікування.

Як оглядає уролог жінок

Урологічний огляд жінок складається з процедур та досліджень, спрямованих на визначення стану сечовивідної системи. Важливо відзначити, що уролог може проводити огляд у співпраці з гінекологом, оскільки деякі аспекти жіночого здоров'я тісно пов'язані.

Выбираем подарок мужчине — мужской кошелек

 • Уролог вивчає медичну історію пацієнтки, включаючи інформацію про вагітність, пологи, травми та інші фактори, які можуть впливати на урологічне здоров'я.
 • Лікар проводить оцінку стану черевної порожнини, нирок та придатків шляхом пальцевого обстеження, визначаючи больові місця.
 • Призначаються аналізи сечі для визначення наявності інфекцій.
 • Додатково призначають УЗД для візуалізації структур органів малого тазу та нирок.

Після детального огляду та на основі результатів досліджень уролог може розробити план лікування та надати рекомендації щодо харчування для пацієнтки.

Чому запалення сечового міхура у жінок належить до розповсюджених захворювань

Запалення сечового міхура, відоме як цистит, є розповсюдженим захворюванням у жінок з кількох причин:

 • Анатомічні особливості. У жінок сечовипускний канал коротший та ширший, що полегшує проникнення бактерій у сечовий міхур. Крім того, сечовипускний канал розташований ближче до анусу, що також збільшує ризик інфекції.
 • Фізіологічні зміни. Вагітність та менопауза призводять до порушень в області тазового дна та сприяють розвитку циститу.
 • Бактеріальна колонізація. Підвищена можливість бактеріальної колонізації навколо сечовипускного каналу через неправильну гігієну або носіння синтетичної білизни.
 • Порушена мікрофлора сечовивідних шляхів. Важливу роль в утриманні нормальної флори сечовивідних шляхів відіграє мікрофлора, яка може бути порушена внаслідок прийому антибіотиків або імунологічних змін.
 • Труднощі під час вагітності та пологів. Вагітність та пологи можуть сприяти тиску на сечовий міхур, затримці сечі та створенню умов для розвитку інфекцій.
 • Ослаблені захисні механізми. Захисні механізми сечовивідних шляхів бувають ослаблені внаслідок стресу, недостатнього споживання рідини та інших факторів.

Удалять ли молочные зубы ребенку?

Як болить сечовий міхур — ознаки захворювання

Існують загальні симптоми, які вказують на проблеми із сечовим міхуром:

 • Біль при сечовиділенні. Це один з основних симптомів захворювань сечового міхура. Біль може бути гострою та схожою на печіння.
 • Часті позиви до туалету. Жінки з захворюваннями сечового міхура часто відчувають потребу у відвідуванні туалету. При цьому сечовипускання супроводжується лише мінімальними виділеннями.
 • Біль в області таза та спини. Біль може виникнути внизу живота та розповсюджуватися в область таза, боків й спини. Це сповільнює ходьбу, рухи, виникає потреба у відпочинку та постільному режимі.
 • Кров у сечі. Присутність крові у сечі може бути ознакою різних захворювань сечового міхура, включаючи інфекції, камені чи інші структурні проблеми.
 • Температура тіла. У випадках інфекцій сечовивідних шляхів може підвищитися температура тіла, яка свідчить про необхідність госпіталізації.

Клініка Мед-Атлант пропонує повний спектр послуг для дослідження та лікування урологічних захворювань жінок різного віку. Однією з популярних послуг клініки є check up для жінок, в який входить дослідження органів сечовивідної системи. Рекомендуємо своєчасно пройти загальне обстеження, щоб попередити розвиток розповсюджених захворювань та підтримати загальний стан здоров’я.