Грудне вигодовування у період нової вагітності

Годує жінка цілком легко може завагітніти. Існує безліч міфів про те, що в період лактації у жінки виникає природний захист від нової вагітності. Однак це не завжди так. У 95% жінок, що годують в перші пів року годування дійсно шанси завагітніти дуже малі. Але для цього необхідно на високому рівні підтримувати лактацію. Щоб завагітніти було практично неможливо, необхідно не годувати дитину ніякий інший їжею, крім грудного молока, здійснювати годування на вимогу з інтервалами не більше 2,5 годин. Але існує близько 5% жінок, на яких даний метод не діє абсолютно і не дивлячись на те, що вони є матерями мамами, вони цілком легко можуть завагітніти навіть в перші пів року. Якщо ви прийняли рішення ввести прикорм в харчування дитини, то захист від нової вагітності перестає працювати. Найкраще жінкам використовувати контрацептиви прогестінових типу. Вони абсолютно не впливають на склад молока і ніяким чином не впливають на немовляти.

Вагітність під час годування стрес для жіночого організму

Більшість фахівців не дуже заохочують нову вагітність під час грудного вигодовування. Для жіночого організму це все-таки є величезним стресом. До думки фахівців варто прислухатися під час прийняття рішення. Ранні терміни вагітності іноді супроводжується токсикозом, а токсикоз може викликати нудоту і блювоту, що погано впливає на процес грудного вигодовування. Іноді, вагітність протікає так, що жінці слід приймати певні медичні препарати, які можуть погано відбиватися на якості грудного молока. Часто існує така загроза, як переривання вагітності, під час якої жінка лягає на стаціонарне лікування, що заважає грудному вигодовуванню вже народженої дитини. Виходячи з усього перерахованого вище, якщо ви завагітніли під час грудного вигодовування, то все-таки варто відмовитися від годування груддю. Під час вагітності соски стають більш чутливі, а тонус матки посилюється, що може погано позначитися на загальному стані матері. Під час годування грудьми у жінки витрачається великий запас заліза для вироблення молока. Саме з цієї причини, краще не слід продовжувати грудне вигодовування, щоб дефіцит залоза не викликав анемію, яка посприяє хронічної гіпоксії плода.

Годувати або не годувати все-таки повинна вирішувати сама жінка виходячи зі своїх відчуттів. Якщо нова вагітність протікає легко і грудне вигодовування ніяк не заважає, то краще продовжувати грудне годування малюка, хоча б до півроку. Якщо було прийнято рішення припинити грудне вигодовування, то робити це необхідно не різко, а плавно відучувати дитини від грудей. Різке відлучення від годування може погано відбитися на здоров'ї малюка. Поступово вводите прикорм, які будуть заповнювати раціон дитини замість грудного молока.

Колічетво і смак молока під час вагітності може змінюватись

Існує думка, що під час вагітності в молоці матері відбувається деякі зміни, які підштовхують дитину до того, щоб він сам почав відмовлятися від грудей. Кількість молока і сама лактація будуть поступово сходити до мінімуму під час вагітності. Молоко буде трохи відмінно за смаком, виходячи зі свого оновленого складу. Можливо, що саме зміна смаку і є тим фактором, який сприяє самоотлученіе дитини від грудей. Все-таки рекомендується, щоб жінка приймала рішення самостійно щодо того, продовжувати їй грудне вигодовування або припиняти. Спирайтеся тільки на свої відчуття і рекомендації вашого персонального лікаря, який супроводжує вашу вагітність.